Top Menu
Menu

Fitness sport jménem Paddleboarding

0 Comments

SUP neboli Stand Up Paddleboard je nafukovací či pevný plovák různých velikostí a tvarů, který se hodí na jakoukoli vodní plochu. Brázdíte s ním vodní hladiny a k pohybu si pomáháte pádlem. Dokonce na něm můžete posilovat, provádět balanční cviky nebo jógu. Je to vlastně pohybová aktivita vhodná pro každého, která nevyžaduje žádné extra podmínky. Potřebujete jen klidnou vodní hladinu, prkno a chuť si zasportovat.
Dnes na mnoha místech si lze prkno zapůjčit za přijatelnou cenu, spolu s prknem obdržíte náčiní a veškeré potřebné instrukce. Avšak pokud by jste chtěli mít své vlastní prkno, zakoupíte ho za cenu kolem deseti tisíc korun, záleží na jednotlivém typu. Jednoznačnou volbou by mělo být nafukovací prkno, které můžete v mžiku sbalit do ruličky a vyrazit na vodu, na místě ho vybalíte a nafouknete pumpičkou.
místo na kajaky
Tento sport je i takovou zábavnou posilovnou, protože při jízdě musíte zapojit celou řadu svalů, od lýtkových přes břišní svaly a téměř celý horní trup. Dochází ke kompletnímu posílení celého těla a tím, že na \’SUPu\‘ stojíte zpevňujete celý střed těla. Paddleboarding prokazatelně zlepšuje motorické schopnosti, stabilitu a koordinace, ale také umožňuje celkové posílení svalstva, což slouží jako prevence proti bolesti zad a kloubů. V některých případech je doporučován jako rehabilitační cvičení.
relax na surfu
Vhodným oblečením v létě na Paddleboarding jsou plavky, trička z lycry a samozřejmě vhodnou pokrývku hlavy, protože jak jistě víte, že na vodní hladině je intenzita slunečních paprsků mnohem silnější.
Před samotným započetím sportu je dobré si vyhledat veškeré informace a pokud vám není něco jasné, určitě se obraťte na někoho kdo tento sport provozuje a vyzná se v něm. Opatrnosti není nikdy dost, proto při úplně prvním paddleboardingu mějte s sebou oporu, aby jste předešli případným zraněním.