Top Menu
Menu

Na co si dát pozor při volbě schodiště?

0 Comments

Při výběru schodiště do našeho interiéru musíme být velmi obezřetní, jelikož se jedná o prvek, který není snadno odstranitelný, jako třeba skříň, či umyvadlo, a mělo by nám sloužit po dlouhá léta. Na trhu existuje pestrá škála schodišťových konstrukcí, nášlapů, ale i zábradlí na schodiště, a je jen na nás, kterou z možností si zvolíme. S čím počítat u toho kterého materiálu?

kovové schodiště

Připevněná konstrukce

Zatímco některé schodiště dlí na pevném, většinou betonovém základu, či se pod nimi nachází nějaký druh pevného úložného prostoru, jiná mají pouze konstrukci, která je připevněna ke vstupu do dalšího patra tak, že prostor pod schodištěm je volný. Většinou se jedná o kovovou, či dřevěnou konstrukci s jednoduchými nášlapy, a mezerami mezi nimi. Tento druh schodiště si obvykle volí lidé, kteří mají nedostatek prostoru, nebo stojí o modernější řešení. Nevýhodou tohoto typu schodiště jsou právě ony mezery, mezi jednotlivými nášlapy, a to v případě, že máte děti, či mazlíčky, který jimi mohou buďto propadnout, nebo mezi nimi uvíznout.

točité schodiště

Ostré hrany

Mezi další nejistou volbu pak patří ostré hrany nášlapů. Zde hrozí nebezpečí pádu, a následného zranění v podobě rozseknuté kůže, lebky atd. Toto nebezpečí však již nehrozí jen dětem, ale i dospělým, či starším osobám. Na schodech totiž může spadnout každý, zvlášť pokud jsou nášlapy kluzké, jako tomu třeba bývá u dřevěných, či skleněných nášlapů.

Neprofesionální práce

Někteří lidé se snaží ušetřit tak, že si zakoupí pouze konstrukci, a zbytek schodiště si doladí sami. Například sami připevňují nášlapy, mnohdy jen za použití Mamuta, což může vést k tomu, že se v nevhodnou chvíli nášlap uvolní, a způsobí neštěstí. V případě výroby schodiště je totiž ideální vždy spoléhat pouze na práci profesionálů, a na tomto nešetřit. Nekvalitní schodiště je totiž nejen špatnou vizitkou majitele nemovitosti, ale i velkým rizikem pro obyvatele, či návštěvy.