Top Menu
Menu

S.r.o. z katalogu? Proč ne?

0 Comments

Katalog společností s ručením omezeným opravdu existuje. Dokonce v mnohonásobném vydání. V podstatě jej vede každá organizace, nebo lépe řečeno, podnikající osoba, která se zabývá zakládáním takzvaných ready made společností.

Ready made společnost je společností založenou ryze za účelem jejího prodeje. Pro kupujícího má několik plusů. Za prvé se nemusí namáhat se zakládáním společnosti vlastními silami. Odpadne mu spousta starostí a ušetří si hromadu času. Ono totiž, i když založení společnosti s ručením omezeným už není tak složité, jako bývalo, pořád to není procházka růžovým sadem.

Chce to správný tah

Zakládání má své procedurální postupy, které se musí dodržet. Od svolání Valné hromady, zajištěním zápisu z ní, přes sestavení Stanov společnosti a Zakládací smlouvy až po zajištění Živnostenských listů, bankovních účtů a podání žádosti o zápis společnosti do Obchodního rejstříku.

Rychlost a bezpečnost

Dalším plusem pro kupujícího ready made společnosti je to, že má jistotu, že se za kupovanou společností netáhnou nějaké nepřiznané závazky a úvěry. Tuto jistotu nikdy nemáte, pokud si chcete společnost koupit od někoho, kdo ji nějakou dobu provozoval. Jste si jistý, že vám ten podnikatel něco nezatajil? Že nelže? Že neví, o nějakých kostlivcích ve skříni, kterých se chce prodejem společnosti jednou pro vždy zbavit? Příkladů je nepočítaně. Například zájemce koupil společnost od chlápka, který už podnikat nechtěl kvůli nějaké nemoci. Předložil kvalitně zpracované účetnictví, bankovní historii i knihu závazků. Protože navíc předal veškeré obchodní kontakty, koupě byl více než výhodná. Jenže po půl roce se u dveří společnosti objevili nějací, drsně vypadající lidi a předložili směnku na třiatřicet milionů. Za týden vyhořel první sklad.

Na severu Moravy si můžete prohlédnout nabídku například u ready made společností Ostrava. Začátek podnikání je tady velice rychlý. Stačí pár ověřených podpisů na Czech pointu, složit kupní cenu a je to. Za pár dní, je zapsána změna v Obchodním rejstříku a firma je oficiálně vaše.

Jistota je jistota.