Top Menu
Menu

Bydlení v pronájmu

0 Comments

Bydlení v pronajatém bytě je trošku výzva, protože nemůžete vrtat, malovat nebo jinak renovovat, dokud k tomu nemáte souhlas majitele. A i potom se musíte bát, že cokoli uděláte, tak se to vlastníkovi nebude zamlouvat. Co tedy můžete udělat, když si chcete zařídit své bydlení podle sebe, a stále dostat zpátky zálohu?
květináč u okna.jpg
Vyzkoušejte nalepovací tapety nebo samolepky na zdi. Ty jsou perfektní v tom, že nezanechávají stopy, takže je můžete snadno sundat bez obavy z toho, že byste zničili výmalbu pod ním. Moji oblíbenci jsou mapy, zejména ty, které se dají seškrábat nebo se na ně může psát křídou, takže si můžete označit každou zemi, kterou kdy navštívíte. Nebo si můžete pořídit třeba květiny nebo jednodušší vzorky, které prozáří i jednodušší pokoj.
květiny u počítače.jpg
Zaměřte se i na podlahy. V mnoha bytech bývá problémem obstarožní lino, které nevypadá pěkně a není ani praktické. Pokud se vám nepodaří s majitelem domluvit výměnu, řešením může být zakrytí podlahy gumovou podložkou, třeba takovou, kterou prodává firma Rubber-Cal, ale i mnohé další. S použitím papíru si obkreslete tvar podlahy včetně všech rohů a vyřízněte tvar z gumové podložky. Tu pak jednoduše rozložíte v kuchyni, a nikdo nepozná, že pod ním je ošklivé linoleum. Pokud potřebujete zútulnit prostor, zaměřte se i na drobné koberce. Musíte ale být opatrní, zejména pokud máte malé děti, aby byl protiskluzový.
papírové dekorace.jpg
Květiny? Jasně. Hodně lidí se jich bojí, nevěří, že by je udrželi naživu, ale příroda v bytě je skvělý způsob, jak rozsvítit i běžný panelák. Nemusíte si doma zrovna budovat amazonskou džungli, ale pár orchidejí, kaktusů, nebo klidně i čerstvá kytice ve váze dodají pokoji barvy a život. Skvělý nápad je také, zejména pokud máte balkon nebo širší parapet, zkusit si pěstovat vlastní bylinky nebo třeba rajčata, visuté jahody a papričky.