Top Menu
Menu

Efektivní řešení pro horké dny

0 Comments

Sužují i vás neúnosná vedra a marně hledáte zaručený způsob, jak se osvěžit? Jestli už nepomáhají studené drinky ani klimatizace a na koupaliště je to daleko, je ten nejvyšší čas začít uvažovat o bazénu, a to v jakékoliv podobě. Jen se zamyslete nad možností osvěžení kdykoliv si jen vzpomenete! Existuje snad lepší přivítání po náročném a vyčerpávajícím dni v práci než křišťálově čistá, chladná voda?
luxusní bazén.jpg

Koupacích zařízení je v nabídce skutečně značné množství, vybrat si tak můžete dle svých osobních preferencí, dostupných finančních prostředků či velikosti a uspořádání pozemku. K dispozici jsou tři základní typy bazénů:

· NADZEMNÍ
· POLOZAPUŠTĚNÉ
· ZAPUŠTĚNÉ

Každý z těchto modelů má svá specifika, výhody i nevýhody. Zapotřebí je tedy zvážit vaše očekávání a především možnosti.

Nadzemní modelypak mohou být nafukovací, plastové, případně s konstrukcí z kovu překrytou fólií. Jejich hlavní výhodou je především nižší cena, která pro mnohé může být vůbec tím nejdůležitějším faktorem při rozhodování. Rovněž není zapotřebí pozemek nějakým náročným způsobem upravovat, instalace vůbec není obtížná. Jediné, na co si musíte dát pozor, je vytvoření skutečně rovného podkladu bez přítomnosti jakýchkoli ostrých předmětů a nerovností.

Zapuštěné bazény jsou finančně nejnákladnější, odvděčí se však delší životností a značnou odolností proti poškození. Dalším benefitem je možnost jejich zastřešení a následného užívání i v chladnějším období. Při jejich zabudování však musíte počítat i s nutnou stavební úpravou vaší zahrady a použití těžké techniky. Zapuštěné modely mohou být vyrobeny z betonu, laminátu, plechu či plastu.

Polozapuštěné prototypy představují kompromis dvou výše uvedených, přičemž jsou nejlepším řešením v případě, že se musíte potýkat s pozemkem na svahu.
ananas v bazénu.jpg

Nezapomeňte na údržbu

Pořízením bazénu však vše nekončí, je zapotřebí následná důkladná péče. Jen ta vám zajistí bezpečné koupání, které si budete moci užít co nejdéle. Vyplatí se pravidelné čištění, pořízení filtrace, užívání bazénové chemie a udržování hodnoty pH v normě.