Top Menu
Menu

Hračky, které nesmí chybět žádnému batolátku

0 Comments

Knížky jsou základ
Už malé děti mají velmi rády prohlížení barevných obrázků, proto je vhodné jim už v útlém věku pořídit leporela se zvířátky či dopravními prostředky. Také zvukové knížky se těší velké oblibě, dítě je fascinováno zvuky kolem sebe. Můžete pořídit i knížku, kde je krátce a jednoduše vykreslená pohádka a zkusit jí dětem zjednodušeně převyprávět. Nejdříve nebudou rozumět každému slovu, časem si však slovíčka spojí s obrázky a děj pochopí. Uvidíte, že si Váš společně strávený čas u knížky oblíbíte jak Vy, tak Vaše dítko.
bloky stavebnice.jpg
Skládačky a stavebnice
Skvělou zábavou pro malého nezbedu budou také barevné dřevěné vkládačky různých tvarů, jednoduché puzzle, zatloukání kůlů do desky, navlékání kroužků na tyč nebo i klasické lego různých velikostí. Děti při těchto hrátkách zkouší svou zručnost a učí se manipulovat i s drobnými předměty. Uvidíte, jakou bude mít Vaše dítko radost až správně dokončí svou první skládačku.
hračky pro batolata.jpg
Jezdítka všeho druhu
At už autíčka, motorky nebo různá jiná odrážedla, všechny poslouží stejnému účelu. Zajezdit si co možná nejvíc! Většina dětí má tyto hračky velmi v oblibě a rádi by je sebou měli na každém kroku. Nejenže se zdokonalují v udržení rovnováhy, ale hlavně se učí vnímat prostor kolem sebe. Pro rozvíjení těchto dovedností se také hodí pořídit malé kolečko na zahradu, dětskou sekačku nebo pro holčičku kočárek. Děti Vás budou napodobovat při práci na zahradě, a Vy se budete skvěle bavit.
batolata a hračky.jpg
Na co si dát pozor
Před tím, než dítěti pořídíte do sbírky novou hračku, dejte pozor, aby byla hračka bezpečná a zdravotně nezávadná. Měla by být vyrobena z vhodného materiálu a neměla by obsahovat malé části, které by dítko mohlo sníst. Také by se zde neměly vyskytovat ostré hrany o které by se bylo možné pořezat. Malé dítě často s hračkami tluče o sebe, bouchá nebo s nimi hází, a tak je důležité pořizovat dětem hračky kvalitní a ověřené. Pokud chcete ochránit zdraví svého dítěte, vždy dodržujte instrukce vyznačené na obalu výrobku.