Top Menu
Menu

Dovolená podomácku

0 Comments

Na dovolené doma je super, že můžete projet, alespoň v duchu, tolik států, kolik si jen zamanete. A váš výlet začíná v kuchyni. Kdy jindy si můžete za jeden týden užít třeba Japonsko, Itálii, Francii, USA a Velkou Británii? Udělejte si „full English breakfast“ s klobásami, vajíčkem, rajčaty a fazolemi v tomatě, k obědu si dopřejte lehký řecký salát a k večeři si vyrobte třeba domácí sushi. Ingredience už dnes seženete v nejbližším supermarketu, nebo zapátrejte online. Chybí vám party, jaké znáte z přímořských letovisek? Udělejte si ji doma. Nakupte alkohol, třeba víno a ovoce na španělskou sangriu nebo kubánský rum, v lahůdkářství vezměte sýry, uzeniny, olivy a další dobroty, sežeňte nebo vyrobte výzdobu, úplně stačí plážový míč a pár hraček do vody, stáhněte tematickou hudbu, a pozvěte kamarády a známé.
čtení u jezera.jpg
 
To, že nejedete na dovolenou, neznamená, že si nemůžete užít dovolenkové nakupování. Nové plavky na vás budou vypadat stejně skvěle, ať už je vytáhnete na koupališti nebo na pláži. Přidejte žabky, šátek a velký klobouk, a rybník nebo vodní nádrž se rázem promění v riviéru. Letos letí kousky s vysokým pasem ve stylu padesátých let, které lichotí postavě a schovají i větší bříško. Nebo sáhněte po jednoduchých jednodílných plavkách s rafinovanými průstřihy, a budete naprosto neodolatelná. Peníze, které byste dali za hotel a letenky, můžete utratit třeba za prázdninové čtení. Díky tomu, že nemusíte řešit, co se vám vejde a nevejde do kufru, máte ve výběru knih tentokrát naprosto volnou ruku.
 dívka s červenou knihou.jpg
Léto je čas koníčků, a to, že nejedete na dovolenou, je skvělá výmluva pro to rozmazlit se novým vybavením. Sportujete? V nových kolečkových bruslích nebo šik tričku vám to určitě půjde lépe. Milujete focení? Ušetřené peníze hoďte do kasičky „na nový stroj“. Kreslíte? Kvalitní blok a pastelky pořád stojí méně, než jedna noc v hotelu. Relaxujte, koukejte na letadla na vámi, a užívejte si pohodlí vlastního domova.