Top Menu
Menu

Hypotéka snadněji než dříve

0 Comments

Jedním ze způsobů, jak vyřešit nedostatek finančních prostředků je i hypotéka bez doložení příjmu.

Pokud si zvolíte pro získání finančních prostředků tzv. americkou hypotéku, nemusí být získané peníze nutně použité na nákup nemovitosti, ale jde vlastně o získání finančních prostředků bez udání účelu.

money

V dnešní době už se nepraktikuje poskytování úvěru bez jakéhokoliv zjišťování finančních možností. Ale jde v praxi jen o to, aby žadatel doložil, že má pravidelný příjem, tedy má z čeho úvěr splácet.

V případě, že nemáte žádný způsob, jak příjem doložit, můžete si sebou vzít spoludlužníka, tedy osobu, která má transparentní příjmy.

Pro poskytnutí úvěru má poskytovatel právo znát celkovou finanční situaci žadatele, tedy jaké další finanční závazky má. Je to pro celkové posouzení schopnosti žadatele zvládnout další finanční závazek.

Pokud jde o poskytnutí peněz ve formě podnikatelského úvěru, není zapotřebí mít vysoký příjem. Základem je doklad o daňovém přiznání, bez ohledu na příjmy. Provozovaná živnost musí být aktivní. Nelze si půjčovat jen na základě živnostenského oprávnění, pokud živnost není aktivní. U začínajících podnikatelů může daňové přiznání nahradit popis podnikatelského záměru.

money2

Doložení příjmů nemusí nutně znamenat příjem z pracovního vztahu. Za pravidelný příjem lze považovat i důchod spolužadatele a doložení bankovních výpisů. Příjem může být i renta.

Pro doložení výdajů poslouží účty za nájem, za elektrickou energii, bankovní výpisy, smlouvy k jiným peněžním závazkům atd.

Ke každé žádosti o finanční prostředky by měl žadatel postupovat svědomitě a uváženě, ale pokud si je jistý, že finanční závazek zvládne splácet, není důvod o úvěr nepožádat, pokud je potřeba finančních prostředků opodstatněná.

Žádosti o hypotéku bez dokládání příjmů https://www.fahd.cz/hypoteka-bez-dolozeni-prijmu/ lze také použít pro refinancování hypotéky, pokud tato nezbytnost nastane a je pro žadatele takové řešení reálné.