Top Menu
Menu

Jak předcházet škodám na vašem příslušenství k vodní nádrži na koupání po sezóně?

0 Comments

Zazimování bazénu má svá pravidla, a pokud používáte svou koupací nádrž už několikátou sezónu, jistě už také víte, jak postupovat a všechno připravit na zimní spánek. Pokud si na to netroufáte, můžete povolat specializovanou firmu, která všechny úkony provede profesionálně za vás. Pokud se ovšem do toho chcete pustit samostatně, pojďme si společně celý proces projít krok po kroku.

Proces zazimování bazénukrok po kroku.

Nejprve je potřeba zkontrolovat stav vody v nádrži pomocí testeru. Hodnoty, které vás zajímají, jsou hodnota pH a aktivní chlor či kyslík ve vodě. Poté zkontrolujete, zda ve vodě nejsou nějaké hrubé nečistoty, biofilmy či inkrusty. Ve vodě se také mohou objevit zelené řasy nebo jiné zakalení, poté raději aplikujte přípravek na odstranění řas, aby voda zůstala čirá a průzračná. Až provedete aplikaci přípravku, nechte několik hodin zapnuté filtrační zařízení a pro zlepšení průzračnosti případně použijte ještě tablety – Triplex tablet nebo Multi tablet 5v1.
Dalším krokem, který je potřeba provést, bude snížení vodní hladiny pod úroveň filtrace. Poté odstraňte všechno příslušenství, jako plováky na hladině, skimmer a další přídavná zařízení. A připravte k použití prostředek s názvem Zazimovač, který zajistí optimální podmínky pro odpočinek vaší koupací nádrže v zimním období. Tento přípravek však nefunguje jako nemrznoucí směs. Podle návodu, který je přiložen aplikujte přípravek do nádrže a dobře promíchejte, aby se rozptýlil do celého obsahu. Na hladinu nakonec ještě umístěte několik napůl naplněných PET lahví, abyste zajistili deformační bloky proti zamrzání hladiny koupaliště. Nakonec celou koupací nádobu dobře přikryjte speciální plachtou, aby se nemohla uvolnit vlivem větru a deště.

Všechny příslušenství očistěte, propláchněte, usušte a nakonec patřičně uskladněte, aby byla na novou sezónu perfektně připravená a v pořádku.

Pokud jste všechno provedli přesně tak, jak je výše popsáno, můžete s klidným svědomím odškrtnout zápis „zazimování bazénu“ ve vašem diáři.