Top Menu
Menu

Vánoční úklid

0 Comments

Na konci listopadu dopadne na všechny zaměstnané ženy tíseň. Jak to všechno do Vánoc stihnout. Zajistit dárky pro všechny blízké, napéct cukroví a jiné sváteční dobroty, připravit vánoční dekorace…. a uklidit. Mytí oken, dveří a nábytku, čištění podlah a koberců, úklid špajzu a kuchyně, všech skříní, skříněk a polic.


Už nemusí být strašákem

Pokud se už nechcete od začátku prosince stresovat, jak to všechno stihnout, zkuste vyhledat pomoc. Na internetových stránkách úklidových firem určitě najdete nějakou, která sídlí v blízkosti vašeho bydliště. Stačí ji kontaktovat a domluvit termín, ve kterém budete jejich službu potřebovat. Ideální je začátek měsíce, protože těsně před Vánocemi bývají termíny už často obsazeny spokojenými zákazníky. I rok dopředu.


A vy si konečně užijete kouzelný předvánoční čas

Optimální doba pro vánoční úklid je tehdy, kdy jsou všichni rodinní příslušníci mimo domov. Dvou až tříčlenný tým pracovníků úklidové firmy je schopný váš dům uklidit během jednoho dne. A vás po návratu z práce čeká to nejlepší předvánoční překvapení. Všechno září čistotou. Dokonce i klec s andulkou se zlatě leskne. V koupelně to voní po levanduli a v kuchyni jsou naleštěny dokonce i víčka na kořenkách. Přes bělostné záclony svítí čerstvě umytá okna. A vy si večer vezmete oblíbený sešit receptů na vánoční cukroví a začnete vymýšlet, čím letos svoje nejbližší překvapíte. Dokonce vyštrácháte i staré formičky na čokoládu, kterou už dětem slibujete několik let.

Návštěvou vánočního varhanního koncertu, který je každoročně pořádán v místním kostele, se příjemně naladíte na dny příští. Dárky jsou zabaleny ve skříni, dům voní čistotou, cukroví je srovnáno v krabicích ve spíži. Co víc si přát? Jenom šťastné a veselé. A hned na začátku ledna nezapomenout objednat úklidovou firmu. Před těmi příštími.