Top Menu
Menu

Jak se sbalit na dovolenou

0 Comments

Balení se na dovolenou je tak trochu alchymie. Jak narvat všechny potřebné věci do kufru, tak aby neprasknul zip a zároveň abyste se vešli do váhového limitu? A jak si zabalit krosnu, abyste neměli problém ji unést na každé túře? a vyrážíme na dovolenou, tak se připravte a jedem!
kožený kufr
Napište si seznam
Napište si seznam všeho, co budete na dovolené potřebovat. A jakmile ho napíšete, tak vyškrtejte zbytečnosti věci, které použijete třeba jednou a věci které můžete bez problémů koupit až na místě a nemusí vám zabírat místo v kufru.
Pokud vás jede na dovolenou více, domluvte se mezi sebou, kdo co bude brát. Pokud jedete na dovolenou jako rodina, je zbytečné tahat s sebou několik opalovacích krémů. Jestli jedete tábořit, určitě je zbytečné tahat na každého táborníka jeden stan, zbytečná zátěž se totiž hodně pronese. Stejně tak když budete používat propanbutanový vařič, bude vám stačit jeden, nebo dva na celou skupinku.
turista v Norsku
Balte pečlivě
Čím pečlivěji zabalíte jednotlivé kusy oblečení, tím jednodušší bude je narvat do zavazadla. Takže krásně poskládané oblečení, kosmetika zabalená v kosmetické taštičce. Pokud balíte do kufru, není tak těžké zabalit oblečení, aby se vám nezmačkalo, zároveň abyste ho do kufru nacpali co nejvíc. S balením krosny je to sice složitější ale zase v horách nebo na vodě nepotřebujete ani vypadat jako ze škatulky a bude vám stačit pár kousků oblečení.
kufr na dovču
Kontrolujte
Pečlivě zkontrolujte, jestli máte opravdu vše a nic vám nechybí. Zásadní jsou především osobní dokumenty, jako jsou pasy, občanský průkaz, hygienické přípravky, které se špatně shánějí a také, pokud užíváte tak i léky. Léky přibalte také dětem, které mají tendenci na každé dovolené onemocnět. Ale nebojte, pokud nezapomenete doklady a peněženku s penězi, popřípadě kartou, pak jste v suchu. Většinu věcí totiž seženete. Dokonce i horské chaty už dnes vedou základní hygienické potřeby a někdy i základní léky.