Top Menu
Menu

Jednoduchý způsob, jak udržet vodu v bazénu čistou

0 Comments

Udržet se v parných letních dnech v dobré kondici chce více než si občas otevřít pivko. Občas to chce i sportovat, ale to se právě kvůli teplotám, které často přesahují třicítku, daleko jednodušeji říká, ale hůře dělá. Ve velkých vedrech se prostě nikomu nechce dělat nic, natož pak sportovat. Je tu ale možnost, jak byste si mohli trochu máknout a zároveň se přitom i trochu osvěžit – zaplavat si. Nechcete-li se tlačit někde na koupališti nebo se koupat na přehradě, můžete si koupit vlastní bazén. Když budete vybírat rozumně, nebude se jednat o kdovíjak vysokou investici a vy tak získáte možnost nejen trochu zapracovat na své kondici, ale zároveň se i ochladit.

Plavající chlapec

Ovšem není všechno zlato, co se třpytí. On takový bazén je potřeba dobře udržovat, což hlavně u větších modelů není žádná sranda. I tak se to ale dá poměrně dobře zvládnout, stačí jen, když budete mít vhodné nástroje a také prostředky, třeba ve formě dezinfekce.

Zbytečně neriskujte

Dezinfekce do bazénu neodmyslitelně patří. Pokud se tím nebudete řídit, se zlou se potážete. Hlavně v horkých letních dnech a nocích se totiž ve vodě skvěle daří bakteriím a řasám, které vám mohou způsobit rozličné zdravotní potíže, nejčastěji na kůži. V případě, že nechcete být u dermatologa častěji než v práci, určitě si zvolte vhodný dezinfekční preparát, který dokáže veškeré mikroskopické neřády ve ukrývající se ve vašem bazénu zničit.

Boty v bazénu

Snadné dávkování

Každý majitel bazénu má v oblibě své vlastní dezinfekční prostředky. Někdo dává přednost aktivnímu kyslíku, jiní zase preferují mořskou sůl kombinovanou se solonizační jednotkou. Nechcete-li však složitě zjišťovat poměry a rádi byste měli čištění vody co nejrychleji za sebou, určitě pro vás budou nejlepším řešením chlorové tablety Chlorito, které jsou nejen velmi efektivní, co se týče ničení bakterií, ale také se velice snadno aplikují. Fungují několik dní po aplikaci.