Top Menu
Menu

Každoroční dovolená, vždy jinde a bez drahého ubytování

0 Comments

Přáli byste si procestovat celou Evropu, či jet každý rok na dovolenou jinam, ale nechce se vám utrácet za drahé ubytování? Pořiďte si karavan, a můžete jezdit i několikrát ročně.

Karavan

Jedná se o pojízdný obytný vůz, který vás nejenže dopraví z bodu A, do bodu B, ale rovněž v něm najdete i základní sociální zařízení, a vše potřebné k bydlení. Můžete jej tak každoročně i několikrát využít jako dopravní prostředek, ale zároveň i bydlení na dovolené.

Ta volnost

S karavanem už si nebudete muset rezervovat drahé pobyty s přesně určenou délkou dovolené. Bude jen na vás, kdy a kam vyrazíte. Samozřejmě budete muset nějakému resortu zaplatit za přívod vody a elektřiny, avšak i tak se jedná o směšnou sumu, v porovnání s drahým ubytováním. Karavany navíc obsahují i kuchyňku, kde si můžete vařit, a ušetříte tak za stravu v drahých restauracích.

zaparkovaný karavan

Několik destinací během jedné dovolené

Další výhodou karavanu je, že nemusíte celý týden, či dva, zůstávat na jednom místě. Můžete projet všechny oblíbené turistické destinace vaší oblíbené země, či dokonce procestovat zemí několik.

Vaše peníze nemusí stát

Jistě nestrávíte cestováním celý rok, a přijde vám líto vyhazovat tolik peněz za dva týdny ročně. To ale nemusí. Karavan můžete pronajímat dalším turistům, kteří stojí o lepší způsob cestování.

karavan v noci

Financování

Nemáte-li našetřeno, vůbec to nevadí. Na karavan si klidně můžete vzít i půjčku. Banky se však zadrhnou vždy, když dle jejich kritérií nemáte dostatečně vysoké příjmy (co na tom, že budete karavan pronajímat), nebo když máte záznam v registru (ačkoliv jste se pouze jednou opozdili se splátkou). V takovém případě můžete navštívit nebankovní společnost, která nabízí úvěr v podobě americké nebankovní hypotéky, tedy půjčky, kterou můžete využít na cokoliv bez dokládání účelu, klidně i na koupi karavanu.