Top Menu
Menu

Láska za časů online

0 Comments

1.      Internet sice pomáhá překonávat vzdálenosti, ale nikoli už časová pásma. Takže pokud váš protějšek žije na jiném kontinentu, tak vás čeká složité ladění časů anebo dlouhé čekání na každou odpověď. Jistě, je to rychlejší než dopis, ale asi každý takovýto pár zažil situaci, kdy se chcete o něco rychle podělit, ale po rychlém propočtu zjistíte, že u lásky jsou čtyři v noci. A i když jste opatrní, občas se prostě stane, že napíšete nebo zavoláte nevhod. A ve chvíli, kdy odpoví, okamžitě víte, že není dobrá doba. Ups.

dotek srdce
2.      Jelikož se nejspíše nevidíte ani zdaleka tak často a na tak dlouho, jak byste si přáli, nemáte ani tolik šancí poznat jeho nebo její přátele, rodinu a známé. Dochází tak k mnoha nedorozuměním, jako když se na profilu vašeho protějšku objeví se sexbombou nebo svalovcem, ze kterých se ale po pár otázkách vyklube sestřenka nebo mladší bratr. Jedinou šancí je spolu mluvit, mluvit a mluvit, ale pro mnoho párů se právě tato nedůvěra a strach, že vám s někým zahýbá, ukáží jako nepřekonatelné.

3.      Přiznejme si to, dělá to každý. Jsme na Skypu, a mezitím si ve vedlejším okně čteme zprávy nebo vybíráme nové boty. Popřípadě máte otevřeno několik chatových oken (o tom, co se stane, když miláčkovi odešlete zprávu „mám přítele, neotravuj“, radši pomlčíme). Zkrátka, častým problémem tohoto typu vztahů je, že si páry nenaslouchají ani z poloviny tak, jak by měly.

4.      Přes obrazovku řekneme nebo napíšeme i věci, které bychom v osobním kontaktu nikdy nevypustili z pusy. Emoce, dobré i zlé, jsou na internetu vypjatější, navíc k odchodu od žhavé hádky stačí jedno kliknutí. Páry tak mají běžně problém řešit své rozpory efektivně.
zábava v parku

5.      Vztah na dálku nikdy nemůže vydržet celý život.  Buď se někdo rozhoupe, a přestěhuje se, nebo prostě jeden den přestanou odpovídat. Online láska je prostě jen přechodný stav, nikdy konečné řešení.