Top Menu
Menu

Rychlé postavené a cenově zajímavé domy

0 Comments

V českých zemích asi existuje jen málokdo, kdo by chtěl celý život žít v nájmu a nechtěl by místo toho bydlet ve svém. Ne každý však má dostatek prostředků k tomu, aby si tento svůj sen realizoval. Postavit si vlastní domek z malty a cihel je totiž jednak poměrně drahé, druhak je to i zdlouhavé a kupovat si již postavenou nemovitost je ještě dražší. Pokud chcete bydlet ve svém, za slušné peníze, rychle, a přitom nechce kupovat předražený barák, pak by vaše volba měla padnout na jednoduše smontovatelné prefabrikované domy. Mají celou řadu výhod a prakticky žádné mínusy.
Moderní rodinný dům

Rychlost

Tou největší devizou takovýchto domů je samozřejmě rychlost stavby. Zatímco běžná obytná stavba určená pro celou rodinu se může budovat dle počasí i několik let, domy z prefabrikovaných dílů je možné dát dohromady v řádech měsíců. U menší verzí dokonce i týdnů. Není totiž potřeba nic navrhovat ani shánět příslušné díly. Veškeré tyto domky jsou v podstatě jakousi formou stavebnice, která se jen složí dohromady.
Skládaný domek
Není potřeba se bát, že by to spolu nedrželo. Právě naopak. Jelikož jednotlivé komponenty do sebe dokonale zapadají, je vysoce nepravděpodobné, že by se z ničeho nic rozpadly, a to ani po mnoha letech. Všechny tyto domky jsou samozřejmě odzkoušeny a desítky a stovky rodin v nich již bydlí. A to nejen v našich končinách, ale v podstatě po celém světě. Není se tedy čeho bát.
Malý dřevěný domek
Stavba svépomoci
Nejideálnějším řešením je nechat si takový domek postavit profesionály, nejčastěji pak dodavatelem. Pokud však chcete ušetřit a cítíte se na to, můžete klidně vybudovat svůj domek ve volných chvílích i sami. Samozřejmě počítejte s tím, že celá stavba se násobně prodlouží. Ovšem můžete takto ušetřit i stovky tisíc, které následně lze použít třeba na vybavení interiéru. Snažte se si ale vše důkladně naplánovat předem, jinak se vám může stát, že se s tím budete nakonec pachtit ještě mnohem déle než se stavbou standardní rodinné vilky.