Top Menu
Menu

Nezapomeňte na bazény

0 Comments

Kdy se na podzim ochladí, je v naprosté většině případů po koupání. Protože v našich řadách není tolik otužilců, kteří by byli ochotni se čvachtat i v chladné či dokonce přímo ledové vodě.
Zkrátka je zřejmé, že se až do teplé části následujícího roku do bazénu neponoříme. Ale i když je tomu tak, neměli bychom rozhodně zapomínat na jeho údržbu. Protože ta je nezbytná i v tomto období. A jakékoliv pochybení by se nám mohlo v budoucnu vymstít.
A proto bychom rozhodně neměli zapomenout na nezbytné kroky a činy, jež nám zajistí, že se se svým bazénem zjara opět v pořádku shledáme, na zazimování nadzemních bazénů Chlorito.cz.lehátka u bazénu.jpg

  1. Před zimou je předně zapotřebí uvést vodu a vše v této vodní nádrži do pořádku. Protože by nám sice nějaké ty nečistoty nebo mikroorganismy nemusely v danou chvíli vadit, ale do příští sezóny by se z nich mohl vyvinout i hodně velký problém. Je tudíž potřeba podle situace upravit pH vody a přidat odpovídající množství bazénové chemie a vodu rovněž přefiltrovat. Aby tato zůstala na zimu co nejčistší.
  2. Pak je třeba snížit hladinu vody pod úroveň vstupu do filtrace, aby tato nedoznala vlivem chladu úhony, a aplikovat vhodný zazimovač.
  3. Je třeba vyjmout z vody vše, co se v ní nachází, pořádně to vyčistit a usušit a uložit na vhodné místo, kde to do příští sezóny nedozná úhony. Vyčištěn a usušen musí být samozřejmě i písek z filtrace, jenž by se jinak mohl stát učiněným semeništěm mikroorganismů.
  4. Do vody, jež v bazénu zůstává, je třeba umístit dilatační plováky nebo něco podobného, co absorbuje tlak vznikajícího ledu a zabrání tak potrhání stěn a dna.
  5. A nakonec je třeba vše řádně přikrýt pevnou plachtou, jež vodu uchrání před vším, co by do ní mohlo napadat.

bazén z ptačí perspektivy.jpg
Jenom všechny uvedené počiny dávají jistotu, že člověk může opustit bazén na celou chladnou část roku, aniž by se mu to vymstilo v nadcházející sezóně.