Top Menu
Menu

Základní druhy schodů, které usnadní výběr

0 Comments

Malé a spirálové, nebo velké a impozantní, prefabrikované nebo zděné. Výběr je obrovský jak v materiálech, tak v povrchových úpravách. Stačí si vybrat z několik tipů vnitřních schodů.

Výběr vnitřního schodiště je volba, kterou je třeba dobře promyslet. Musí umožňovat snadný přístup do různých pater domu, ale zároveň se integrovat s architekturou a vybavením interiéru. Schodiště je kromě plnění své funkce jako skutečný kus nábytku.

Druhy vnitřních schodů

Před zkoumáním různých prvků pro správnou volbu vnitřního schodiště je třeba rozlišovat mezi různými typy schodů. V závislosti na konstrukčních metodách lze schodiště rozdělit na zděná a prefabrikovaná.

schody sam

Samonosné schodiště

Samonosné schodiště stojí samostatně a nemusí být vázáno na zeď. Jedná se o montovanou vnitřní strukturu, která je převážně vyráběná na míru a je sestavená podle dostupného prostoru. Toto řešení, zejména pro možnost výběru tvarů, materiálů a velikostí podle vašich představ, je určitě nejzajímavější.

Točité schody

Když jde o malý prostor, točité schody jsou někdy jedinou možností, jak spojení dvou pater vyřešit. Ve skutečnosti tento typ schodiště, umožňuje použití značné malých rozměrů a zůstává tím nejlepším řešením tam, kde je nutné optimalizovat prostory domu. Půdorys vnitřního točitého schodiště je kruhový a je rozdělen do kvadrantů, které mají trojúhelníkové schody.

Hlavní výhodou těchto modelů je určitě malý prostor, který zabírají, ale nejedná se o řešení vhodné pro všechny situace. Tvar schodů a výška jednotlivých nášlapů z něj činí trochu nepohodlné spojení pater. Určitě není ideální pro lidi se sníženou motorikou.

SCH2

Vnitřní vřetenové schodiště

Jsou to schody, které mají tvar šroubovice. Vzhledem ke zvláštnímu tvaru to je velmi elegantní schodiště s estetickým dopadem, které je schopné vytvořit prostředí, které má dynamiku a originalitu.

Díky absenci středového sloupu je vřetenové schodiště pohodlnější než točité schodiště.

Otevřené schodiště

Otevřená schodiště jsou ideální pro spojení dvou nebo více úrovní dohromady všude tam, kde je dostatečný prostor, který dotváří.

Bezpečnost při použití

Vnitřní schodiště jakéhokoli tvaru, velikosti a materiálu musí v každém případě splňovat konstrukční parametry, které zaručují jeho bezpečné použití.