Top Menu
Menu

Internetem kolují i rozporuplné rady, jak přestěhovat chladničku

0 Comments

Vzpřímená poloha je zásadní – většina moderních chladniček je konstruována tak, aby výrobek splňoval konstrukční vlastnosti (pevnost, dlouhou životnost a bezpečný provoz) a zároveň se zbytečně neplýtvalo materiálem. Vývojáři a konstruktéři navrhují upevnění kompresoru (chladicí jednotky – srdce každé chladničky) tak, že plní dobře svou funkci jen v přirozené provozní poloze, tedy nastojato. Ocelová montážní konzole kompresoru zvládá při běžném provozu eliminovat vibrace vznikající při stlačování chladicího média, ale ve vodorovné poloze jen částečně. Při stěhování naležato vlivem otřesů za jízdy může dojít k poškození zařízení a zbytečné škodě na majetku. Stěhovací firmy ví, jak přestěhovat chladničku https://www.odnesto.cz/jak-prestehovat-chladnicku/, a vychází vám také vstříc, mnohdy se stává, že i vás samotné na tuto skutečnost upozorní.

stěhování vzhůru nohama

Kdy chladničku znovu zapnout – moderní zařízení můžete uvést do provozu prakticky ihned, někdo doporučuje nechat usadit chladicí médium, ale spíše než usazení chladiva je lepší nechat přístroj tzv. netemperovat na teplotu vnitřního prostředí. To se týká pouze stěhování v zimě, v silném mrazu nebo při teplotách kolem nuly na delší vzdálenosti, ale od jara do podzimu tato operace v podstatě není nutná.

plná lednička věcí

Pár dobrých rad

  • Myslete na stěhování chladničky včas a potraviny konzumujte postupně tak, aby v den D jste jich nemuseli moc převážet. Zbytečně by přišly k úhoně, když je ponecháte delší dobu venku, to samé se týká mrazáku, ten by měl být v tento den ideálně prázdný.
  • Z interiéru chladničky odeberte všechny police, regály, ať už jsou plastové, kovové či skleněné. Zabalte je do bublinkové fólie do zvláštní krabice.
  • Vnitřek se nevyplácí čistit a desinfikovat před stěhováním, ale až poté, v průběhu přepravy se totiž za vyšších teplot uvnitř vytvoří bakterie, a to i tehdy, když povrch důkladně vysušíte. Po nastěhování usaďte chladničku vodováhou přesně do roviny a vnitřek vymyjte teplou vodou s jedlou sodou. Soda je dokonalé odmašťovadlo a nasaje všechen organický odpad. Nepoužívejte octovou vodu, tato slabá kyselina může narušit povrch plastů.