Top Menu
Menu

Zbavte se nadbytečných kil

0 Comments

Zdá se vám, že jste těžší, než loni touhle dobou? Možná jste posílili pouze na svalech, možná už se ozývá obezita. Druhý případ je nutné řešit co nejdřív.

Zbavte se nadbytečných kil

Jak se člověk cítí po duševní i fyzické stránce v mnoha ohledech závisí i na tom, kolik vážíme. Je dokázáno, že lidé, jejichž váha není zrovna na té správné úrovni, mají tendence k depresím a úzkostným stavům. V dnešní době, se hodně hledí na vzhled, to není nic divného. Problém je, že nadváha, notabene pak ještě obezita, nejsou pouze problematické stavy z hlediska psychiatrie, ale mohou podstatným způsobem poničit i fyzickou schránu daného jedince.

Rotoped

Chcete-li si zachovat své zdraví co možná nejdéle, měli byste udělat maximum pro to, aby vaše váha byla na té správné úrovni. Ne každý ale ví, kolik by měl správně vážit. K tomu vám může pomoci BMI kalkulátor https://www.bmikalkulacka.cz, podle kterého si snadno spočítáte, jestli jíte málo, přiměřeně nebo dokonce až přespříliš.

Dobrý jídelníček

Když vážíte příliš málo, je dobré přidat na porcích. Pokud tak akorát, nemusíte měnit nic. V posledním případě byste měli na jídle ubrat, či spíše změnit jídelníček úplně. To platí hlavně, když vám vyjde v kalkulátoru velká nadváha nebo dokonce obezita. Takovéto stavy nejsou zdravé a je dobré se jim vyhýbat. Zdravou stravou se vám může podařit zhubnout opravdu hodně během poměrně krátké doby. Dobrou správou navíc je, že s postupem času se budete cítit lépe, což působí velice motivačně. Většinou ovšem pouze změna jídelníčku není jediným krokem, který byste měli podniknout.

Švestky

Sportek ku zdraví

Ano, bez sportu to většinou nejde. Kvalitní, a hlavně pravidelný pohyb dokáží přebytečné špeky zlikvidovat lépe než cokoliv jiného. V kombinaci se zdravou stravou je sportování pro tuk naprostým ultimátním nepřítelem. Je však důležité zařadit do svého programu aktivity, které dokážete normálně udýchat. Posilování je třeba v tomto případě dokonce kontraproduktivní, alespoň s velkými váhami. Mnohem lepší je zvolit si běh, jízdu na kole, případně v zimě občas vyjet na běžky či chodit bruslit. I plavání je zdraví prospěšné.