Top Menu
Menu

Jak zviditelnit svoji stránku

0 Comments

Pokud si někdo pořídí svoji internetovou stránku, jde mu logicky o to, aby byla tato maximálně sledovaná. To proto, aby se co nejvíce lidí dozvědělo o nabídce, jež se na ní nalézá.

Ovšem realitou je, že se většina nových a nejen nových stránek potýká právě s problémem zvaným sledovanost. Která až příliš často ani náhodou nesplňuje to, co bylo očekáváno.
prsty na klávesnici

Pokud ji totiž internetové vyhledavače, na něž spoléhá naprostá většina uživatelů internetu, nedokážou najít, nebo ji sice najdou, ale umístí ji mezi nalezenými odkazy až na nějakém hodně vzdáleném místě, kde tato zmizí mezi mořem jiného internetového balastu, je nasnadě, že se tato otevření nejspíše nedočká, ani kdyby tam visela nekonečně dlouho. A představa, že někdo někde zkouší hledat namátkou, zda neobjeví právě ji, je už dávno ryzí utopií.

A jak to zaonačit, aby se právě ta které stránka ve vyhledávačích probojovala až na některou z předních pozic, na které míří většina těch, kdo na internetu něco hledají? Na to existuje jen jedna jediná metoda. Metoda zvaná seo optimalizace pro vyhledavače.
tmavá klávesnice

Co tato vlastně obnáší?

Jedná se o činnost odborníků, specializujících se právě na takovou úspěšnost webových stránek, sestávající z:

a) kontroly webu a odstranění nedostatků, které se tu mohou nejednou vyskytovat,

b) linkbuildingu alias vytváření zpětných odkazů na jiných webech, které sem přivedou návštěvníky odjinud,

c) copywritingu neboli psaní kvalitních textů, jež pomohou na té které stránce udržet cílovou klientelu

d) a propagace, kdykoliv je k tomu nějaká vhodná příležitost.

Jenom tímto způsobem lze dosáhnout toho, že si získá ona stránka větší ‚oblibu‘ u internetových vyhledavačů. Které ji za to posunou na atraktivnější pozici, kde jí bude zajištěna právě větší sledovanost.

A kdo do tohoto počínání nechce investovat nějakou tu korunu? Ten je odsouzen k tomu, že si jeho stránky možná nikdy nikdo ani nevšimne.