Top Menu
Menu

Nevíte, čím si zkrášlit domov? Vyzkoušejte retro motivy!

0 Comments

Pokud máte prázdné místo na zdi, nebo nevíte, co ještě pořídit do obýváku, nebo se vám ten out v dětském pokoji zdá příliš prázdný a vy nevíte, čím ho zaplnit, nebo vás jenom jednoduše nudí ta unylá dokonalost vašeho přesně vypočítaného a designérsky skvostného harmonického domova? Máme pro vás elegantní a zároveň neotřelé řešení, jak se s tím vyrovnat!

– Hledáte něco in, co by vyplnilo prázdné místo, nebo co by strhlo pozornost? Pokud se poohlížíte po něčem, co by bylo centrem pozornosti ve vaší místnosti, nebo jenom něco malého, co by působilo upraveně, vhodně a dostatečně pořízení hodně, máme pro vás tip nebo dva, co si koupit.
– Máte spoustu drobností a nemáte je kam dát? Máte jednoduše příliš mnoho věcí a hledáte, kam byste je mohli ukládat? Nebo naopak potřebujete vyplnit místo na zdi, či byste chtěli zajímavé hodiny na zeď?


Retro styl je in a trendy

Řešením jsou ve všech případech retro dekorace a retro doplňky do interiéru.
CO JE TO RETRO? Retro styl má svůj původ v latinském slově retro, které znamená zpět v minulosti. Tento styl se týká převážně padesátých a šedesátých let minulého století – tento styl se stále vrací a je stále populárnější. Retro ale také může znamenat něco starého minimálně jednu generaci, nebo něco všeobecně starého, například starožitnost. Ovšem také to může značit něco, co je nadčasové, například krajka, puntíky nebo pruhy v módě, případně lovechair v designu interiéru.

Čím se retro vyznačuje?
Pastelovými barvami (zelená, žlutá, fialová, tyrkysová, indigová, rudá, ale také neonové barvy typické pro osmdesáté roky
Mnoho barev a jejich kombinace, klidně kombinování tří nebo čtyř výrazných barev, ale v tom správném pořadí
Pop art, batikování, abstraktní vzorování
– Chromové a látkové materiály
Vinyl, hladké plasty
– Motivy aut a motorek z nějakých padesátých let, klasická americká auta (Mustang, Chevrolet)