Top Menu
Menu

Povinná výbava je jednodušší

0 Comments

Dříve bylo povinností vozit s sebou náhradní žárovky a pojistky. Jenomže u některých moderních automobilů se tyto komponenty daleko těžko mění, než u klasických starších dopravních prostředků. To ale neznamená, že když není povinnost je vozit s sebou, že se má řidič vykašlat i na pravidelnou kontrolu vozidla před odjezdem. Pokud shledá závadu, bylo by nejlepší ve vlastním zájmu si zařídit servisní kontrolu a opravu, pokud to sám nezvládne. U některých novějších typů aut se skutečně bez pomoci autorizovaného servisu neobejdeme. Takže místo náhradních žárovek se pomalu vyplatí vozit seznam servisů, kde poskytnou patřičnou pomoc. Je pravdou, že ale díky tomu si platíme i asistenční služby, které nevyjíždí jen k nehodám.

auto

Jedeme co zahraničí

Díky dnešním možnostem, kdy jsou hranice otevřené a my se můžeme vydat na cestu prakticky kamkoliv, je snad dobré si některé žárovky vzít s sebou. Především na osvětlení SPZ nebo výstražných světel atd. Ono celkově je zde přes 100 různého osvětlení a pak je složité se v cizině dohadovat, co vlastně potřebujeme nebo čelit vůbec problémům s policií. Žárovka w5w nezabírá zase tolik místa, aby se nemohla uložit do kastlíku. V čase potřeby to bude, jako když se najde poklad. Stejné je to i se žárovkami, které potřebujeme například v karavanu jako interiéru. Bohužel i to může mnohdy znepříjemnit celkový pobyt a přece jenom dovolená má být místem odpočinku a plná příjemných vzpomínek.

zadní světla

Tohle se vyplatí

V podstatě když se rozhodneme vycestovat, je dobré si nastudovat podmínky země, kam jedeme nebo i případně těch, které budeme pouze projíždět. Každá z nich má totiž jiné požadavky na povinnou výbavu nebo i na barvu reflexní vesty a podobně. I tak se totiž mohou stát nepříjemnosti na cestě, o které rozhodně nikdo nestojí. Navíc skutečně jen připravené řidiče pak nic nezaskočí a budou vědět, jak se mají v cizí zemi chovat, kde parkovat a vůbec celkově na co si dát pozor.